Divadelná sezóna 2009/10

späť


  V rámci divadelnej sezóny 2009/2010 si porubskí herci pripravili pre svoje publikum divadelnú hru chorvátskeho autora  Milana Grgiča – Prebuď sa Katarína, ktorú však uviedli pod názvom - „ Prítulná Katarína“.
  Dej odohrávajúci sa v súčasnosti začína odchodom Nikolovej svokry a manželky ku tete Gite do Smrdákov.
  Nikola a jeho priatelia – Tomica s Igorom vymysleli plán, že večer si na byt pozvú Katarínu Josipovičovú, aby sa nenudili... Tu však dochádza k prvému zauzleniu deja, lebo namiesto práškov proti bolesti hlavy jej dajú prášky na spanie a Katarína zaspí tvrdým spánkom.  Mládenci nečakali takýto obrat v situácii a  vymýšľajú ako ju čo najskôr vyriešiť. Preto si zavolajú ďalšieho kamaráta Cinceka, ktorý  má Katarínu vyniesť z bytu, čo sa mu nakrátko aj podarí, ale na odchode zistí, že sa práve vracajú svokra s Elvírou. Tak mládenci nosia spiacu Katarínu na balkón, potom do jednej či druhej izby, vždy tak, aby na to svokra s Elvírou neprišli. Dej zamieša aj Elvírin známy Kazimír, ktorý jej prichádza blahoželať k narodeninám. Keďže Cincekovi sa nepodarilo Katarínu vyniesť z bytu má to urobiť Kazimír, kým ostatní budú pripíjať na Elvírine zdravie.  Napokon vymyslia plán, že Katarínu vynesie z bytu Kazimír, počas oslavy. Ako Kazimír nesie ešte stále spiacu Katarínu von z bytu, pristihne ho Elvíra, tak pod tlakom okolností a hlavne ostatných mládencov povie, že je to jeho snúbenica. Tá sa na krátku chvíľku zobudí, predstaví sa ostatným a znovu zaľahne na gauč. Takýto vývoj situácie mládenci nečakali a nepozdáva sa ani svokre a Elvíre, ktoré chcú vedieť, kto naozaj Katarína je.
  Mládenci pohotovo povedia, že je to herečka. Pohodu však naruší Katarína, ktorá sa konečne  zobudí a chce robiť striptíz, lebo práve kvôli tomu je mládenci zavolali do bytu. To však v danej situácii nie je možné, tak Igor začne pohotovo recitovať a Katarína sa chytí šance a začne sa vyzliekať. To sa však nepozdáva mame Elvíre a začne robiť striptíz tiež.  Situáciu zachraňuje dcéra Elvíra, ktorá mamu Blaženu odvádza zo scény.

   Osoby a obsadenie:
  mama BLAŽENA Elena Križianová
  jej dcéra ELVÍRA Zuzana Jančušková
  jej manžel NIKOLA Aleš Salej
  rodinný priateľ KAZIMÍR Tibor Balco
  Nikolovi priatelia:  
  priateľ TOMICA Marek Lizuch
  priateľ IGOR Vladimír Mlynarčík
  priateľ CINCEK Miroslav Komendák
  KATARÍNA  JOSIPOVIČOVÁ Martina Kucháriková
   Text sledovala Andrea Šuchtárová
   Réžia Elena Križianová

Úvodné slovo a predstavenie jednotlivých hercov a herečiek predniesli Peter Socháň a Petronela Jančušková

IGOR - Vladimír Mlynarčík, NIKOLA - Aleš Salej, manželka Elvíra - Zuzana Jančušková
zľava: NIKOLA - Aleš Salaj, IGOR - Vladimír Mlynarčík, KATARÍNA  JOSIPOVIČOVÁ, TOMICA - Marek Lizuch

zľava: NIKOLA, CINCEK, TOMICA, IGOR

zľava: CINCEK s KATARÍNOU na pleci, NIKOLA, IGOR, TOMICA a chrbtom obrátený KAZIMÍR

IGOR, CINCEK s KATARÍNOU na pleci, NIKOLA, TOMICA, NIKOLA a KAZIMÍR

zľava: ELVÍRA, BLAŽENA, NIKOLA, IGOR, CINCEK, TOMICA

zľava: ELVÍRA, KAZIMÍR s KATARÍNOU na rukách, IGOR, NIKOLA, BLAŽENA, a CINCEK

KAZIMÍR s KATARÍNOU na rukách

zľava: CINCEK, KATARÍNA JOSIPOVIČOVÁ, IGOR,
ELVÍRA, KAZIMÍR, NIKOLA, BLAŽENA, TOMICA

[ Späť ]